70-480 – Wstęp do HTML5, JavaScript i CSS3

70-480

Jako, że zaczynam przygotowania do egzaminu 70-480, to potraktuję to miejsce jako zbiór swoich notatek oraz postaram się w ten sposób stworzyć materiał, który wykorzystać będzie mógł każdy, kto spróbuje swych sił z HTML5, JavaScript oraz CSS3.

Egzamin 70-480 ujęty jest w ścieżce certyfikacyjnej Microsoft i ma na celu zbadanie umiejętności zdającego w obszarach wykorzystania HTML5, CSS3 oraz języka JavaScript. Jest także częścią ścieżek:  MCSD: Web ApplicationsMicrosoft Specialist Certification. Zakres egzaminu określiłbym raczej jako podstawowy dla doświadczonej osoby, ale z racji darmowej możliwości wykorzystania vouchera, chętnie poświęcę trochę czasu i przygotuję się do niego, tworząc przy okazji gotowe kompendium.

Pełen zakres egzaminu oraz poszczególne artykuły można znaleźć na stronie: Egzamin 70-480 – Programming in HTML5 with JavaScript and CSS3

Postaram się poza tym, by wpisy były zwięzłe i opisywały tylko konkretne informacje. Tym samym zapraszam Was do całej ich serii.

  • Łukasz

    Swietny pomysł, dzięki :) będę uważnie śledzić całą serię.

  • o proszę, ktoś “skopiował” mój pomysł ;) http://burczu-programator.pl/mcsd-web-applications-egzamin-70-480

    • Hej :) Czytałem Twoje wpisy jak już zacząłem tworzyć swoją serię. Nie chciałem jej przerywać, więc powstał z niej podobny materiał.

  • Spoko, rzuciłem szybko okiem i możliwe, że nawet lepiej Ci to wyszło ;)

    • Dzięki :) U Ciebie często bardzo szczegółowo coś opisujesz. Sam często odsyłam gdzieś dalej, bo ktoś zrobił to lepiej albo jest to oryginalne źródło.